• un000
  • un1
  • un2
  • un3
  • un4

رویدادها و مناسبتها

گرامیداشت مقام جانباز در دانشگاه

گرامیداشت مقام جانباز در دانشگاه آزاد اسلامی گناباد

در آئینی از فرزندان خانواده های جابناز دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی گناباد تقدیر شد.

در این مراسم که خانواده های جانباز به همراه دانشجویان خود در محل تالار اندیشه واحد گناباد حضور داشتند دکتر مجتبی حسن زاده رئیس دانشگاه ازاد اسلامی گناباد ضمن تبریک اعیاد مبارک شعبانیه، در سخنانی گفت: امروز روز شهادت استاد مرتضی مطهری و به نام روز معلم نامگذاری شده است لذا حضور جانبازان گرامی و خانواده های محترم آنان که خود معلمان بزرگ جامعه و از سرمایه های ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند در این روز فرخنده در دانشگاه آزاد اسلامی گناباد افتخار و توفیقی برای این مجموعه می باشد.

حسن زاده اقتدار، عزت، قدرت، صلابت، آسایش و آرامش، توانمندی های نظامی، علمی و پژوهشی و جایگاه رفیع ایران اسلامی در دنیا و هر آنچه را که امروز داریم را مرهون خون پاک شهدا و رشادت های جانبازان، ایثارگران و خاتنواده های معظم انان دانست و افزود: باید سر تعظیم در برابر این همه پایمردی فرود آوریم. و با تلاش بیشتر در جهت اعتلا و ارتقای بیش از پیش ایران اسلامی و راه و آرمان های بلند شهدا و ایثارگران بکویشم. 

رئیس واحد گناباد در ادامه افزود: جانباز در جامعه  ما یک فرهنگ و یک مکتب است که سابقه تاریخی و دینی دارد و ریشه آن به صدر اسلام برمی گردد که در زمان واقعه کربلا به اوج خود می رسد و برای این است که از ابوالفضل عباس (ع) به عنوان بزرگترین جانباز در تاریخ بشریت یاد می کنیم

حسن زاده در بیان مقام و جایگاه جانبازان به فرموده امام راحل اشاره کرد، که فرمودند: رهبران نهضت ما جانبازان هستند. وی در همین راستا گفت، مقام معظم رهبری می فرمایند: جانبازان شهدای زنده ای هستند که مصلحت و تقدیر الهی این بود و برای همین ایشان تفاوتی بین شهدا و جانبازان قائل نیستند و تاکید فرمودند که تکریم  خانواده های معظم شهدا و جانبازان از وظایف مسئولین می باشد

حسن زاده در بخشی دیگری از سخنانش گفت: بیشترین دانشجوی شاهد و ایثارگر شهرستان در دانشگاه آزاد اسلامی گناباد به تحصیل مشغول هستند و ما متفخریم که خدمت به این قشر جوان و جویای علم نصیب ما در این واحد دانشگاهی و شهرستان شده است

شهابی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گناباد هم در این مراسم ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و روز معلم، از ستاد شاهد و ایثار گردانشگاه آزاد اسلامی گناباد به عنوان فعالترین ستاد شاهد و ایثارگردر شهرستان نام برد وی حمایت ها و تلاش هایی که دکتر حسن زاده و همکاران وی در امر رسیدگی به امور آموزشی و تحصیل دانشجویان ستاد شاهد و ایثارگر دارد را مورد قدردانی و در خور تحسین دانست.

شهابی خواستار مشارکت، تعامل و همکاری خانواده های شهدا و جانبازان با دانشگاه آزاد اسلامی گناباد و بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان در جهت ارتقا و اعتلای بیش از پیش سطح علمی دانشجویان ستاد شاهد و ایثارگر شد.

در ابتدای این آئین ناصر یعقوبی اول دبیر ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی گناباد در گزارشی به وضعیت تحصیل دانشجویان ستاد شاهد و ایثارگر واحد پرداخت. وی در این گزارش بیان داشت: واحد گناباد مفتخر است که دانشجویان ستاد شاهد و ایثارگر از مقطع کاردانی تا دکتری در این واحد دانشگاهی مشغول به تحصیل و دانش اندوزی می باشند.

یعقوبی بیان داشت: 33 درصد دانشجویان شاهد و ایثار گر واحد گناباد جزو دانشجویان ممتاز می باشند که در مراسم جشن مبعث که چند روز گذشته برگزار شد به همراه دیگر دانشجویان فرهیخته واحد از این عزیزان نیز تجلیل به عمل آمد.

یعققوبی با بیان اینکه در دانشگاه آزاد اسلامی طرحی با عنوان تقویت بنیه علمی به منظور افزایش توانمندی علمی دانشجویان ستاد شاهد و ایثارگر داریم از خانواده های جانباز خواست چنانچه مشاهده کردند که فرزندانشان از افت تحصیلی برخوردار شده اند نسبت به معرفی انان اقدام کنند تا در جهت تقویت بنیه علمی اینگونه دانشجویان در غالب این طرح اقدام شود.

دبیر ستاد شاهد و ایثارگر واحد گناباد از تشکیل و راه اندازی کانون فرهنگ و ایثار دانشگاه آزاد اسلامی هم گفت و افزود: هدف از تشکیل این کانون  شناسایی دانشجویان نخبه ایثارگر و معرفی این عزیزان می باشد.

اهدای هدایا و ادای احترام به مقام شامخ شهدای گمنام دانشگاه از دیگر برنامه های این آئین بود.

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker